...a vydala první singl!

Projekt AVANTASIA frontmana německých EDGUY, Tobiase Sammeta, vypustil do světa minulý týden nový singl „The Wicked Rule The Night“. Píseň, ve které hostuje zpěvák PRIMAL FEAR Ralf Scheepers, je převzata z devátého alba AVANTASIA „A Paranormal Evening With The Moonflower Society“, které vyjde na podzim.

Sammet k tomu říká: "Jsem tak nadšený z chystaného alba, že jsme mohli vydat jakoukoli píseň jako první singl. Ale nějak jsem po posledních dvou letech cítil potřebu jít plnou parou vpřed, hned jak budeme puštěni z vodítka. Také je skvělé vědět, že mnozí by pravděpodobně očekávali méně extrémní skladbu, která by doprovázela opětovný vstup AVANTASIE do zemské atmosféry. AVANTASIA však není stylově fixní. V ní jde všechno, může být komerční, epická, nebo groteskní, na tom nezáleží. AVANASIA je svět sám o sobě. Mám pocit, že 'The Wicked Rule The Night' je nepředvídatelná, vzrušující, svěží a hlavně nová, navzdory všem mým ochranným známkám, jak je částečně znáte z AVANTASIA nebo také EDGUY. Hrát na jistotu je prostě hovadina."


Kromě Sammeta a Scheeperse hraje „The Wicked Rule The Night“ Sascha Paeth na kytaru a Felix Bohnke na bicí.


AVANTASIA letos v létě odehraje několik pečlivě vybraných festivalových show a festival ROCK CASTLE 2022 se hrdě řadí mezi ně! AVANTASIA ve své zbrusu nové show, v zámeckém parku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ, to zní skoro jako pohádka…prožijte ji doopravdy a naživo! 18. – 20. 8. 2022 – ROCK CASTLE festival! Buďte tam!


Festivalové vstupenky, za super cenu, platnou už jen do příští ho úterý, campy a parkování můžete objednávat na těchto stránkách. Vstupenky jsou i v sítích Ticketportal, Ticketmaster či Plzeňská vstupenka.

Na animované lyric video k „The Wicked Rule The Night“, které vytvořil Costin Chioreanu, se nyní podívat tady: