...AVANTASIA ve speciální „The Best Of“ show!

Nové studiové album metalového projektu AVANTASIA zpěváka a frontmana kapely EDGUY, Tobiase Sammeta, je právě ve fázi tvorby. AVANTASIA neplánuje na příští rok žádné halové turné, odehraje pouze pár vybraných letních show, na kterých kromě pečlivě připraveného výběru toho nejlepšího z celé historie této slavné metalové opery, zazní i zbrusu nové písně!

Fanoušci v České republice, radujte se! Festival ROCK CASTLE v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ se stal jedním z těch šťastných, kde se AVANTASIA v létě 2022 v plné parádě ukáže! Druhý ročník tohoto 3denního rock-metalového svátku, který se uskuteční ve dnech 18 – 20. 8. 2022 v nádherném zámeckém parku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ tímto hrdě oznamuje svou hlavní hvězdu – Tobias Sammet a jeho božská AVANTASIA!

Je to už víc jak 20 let, co se mladý a relativně neznámý německý hudebník Tobias Sammet rozhodl splnit si svůj sen a dát dohromady svůj sólo projekt, ke kterému přizval své hudební vzory a idoly, aby vytvořil epickou podívanou, která v té době neměla obdoby. Když vyšel v roce 2000 první singl „Avantasia - The Metal Opera“, nikdo tenkrát nehádal, že by to mohlo znamenat začátek úplně nového hudebního žánru. Ale bylo to tak a na svět přišla „metalová opera“.

Od té doby uplynula více než dvě desetiletí, během nichž AVANTASIA neustále udržovala svůj celosvětový status přední vlajkové lodi celého žánru. Dosažené výsledky hovoří samy za sebe: 8 alb, mnoho zlatých desek a pozic č. 1 ve světových žebříčcích, pět světových turné po Evropě, Americe, Asii a Austrálii, nespočet odehraných halových koncertů a spolupráce s takovými legendami, jako jsou Alice Cooper, Klaus Meine & Rudolf Schenker (Scorpions), Jorn Lande, zesnulý André Matos a další hvězdy ze známých kapel Mr. Big, Queensryche, Within Temptation, Nightwish, Helloween, KISS, Saxon, Pretty Maids, Magnum, Kreator, Blind Guardian, Rainbow, Blackmore’s Night nebo Uriah Heep. Dnes je AVANTASIA jednou z hlavních kapel rockového světa a senzační, nevšední podívanou pro velká pódia.

AVANTASIA by chtěla oslavit těchto svých úspěšných 20 let na rock-metalové scéně s vámi, věrnými fanoušky, a tak nachystala velmi speciální „The Best of“ show, kde zazní ty úplně nejlepší písně, všechny hity a rarity z historie kapely, ze všech alb od prvního, do posledního, což bylo „Moonglow“ (2019). A protože je AVANTASIA je už nějakou dobu ve studiu, kde pracuje na zbrusu novém studiovém albu, dočkáte se i ochutnávky čerstvých, nových písní!

Tobias Sammet říká: „Původně jsme chtěli oslavit toto naše výročí v loňském roce, ale bohužel to nevyšlo. Měl jsem ale tolik nápadů na písničky a plánoval jsem pokračování posledního alba, že jsem si řekl, proč vlastně nepokračovat a neslavit s novým albem? Hudba je terapie a únik, a stěží mě napadne něco prospěšnějšího, než pracovat na svých vlastních myšlenkách vlastním tempem, bez omezení a tlaku - být prostě kreativní v tom nekonečném vesmíru zvaném Avantasia. Takže jsem se ponořil do dalšího dobrodružství, které skončí za pár měsíců. Bude to skvělé, sám jsem zapojen do mnoha malých pracovních kroků a detailů, naposledy to tak bylo, když jsme dělali „The Metal Opera“. Toto album bude také první po dlouhé době, které nebudeme propagovat skutečným turné, ale jen na festivalech a letních show. Je to vzrušující výzva přijít se setlistem, který zahrnuje naše klasiky, rarity a několik pečlivě vybraných nových písní, aby byli všichni naši fanoušci šťastní. Rozhodně jsme odhodláni zakončit tuto dlouhou čekací dobu velkým třeskem a představit nejlepší koncerty Avantasie vůbec. Už se nemůžeme dočkat!“

AVANTASIA ve své, jak sám Tobi říká, dosud největší a nejlepší show, v létě u nás, 18. – 20. 8. 2022 na 2. ročníku ROCK CASTLE festivalu, v zámeckém parku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ! To si rozhodně nenechte ujít!


Festivalové vstupenky, za super zaváděcí cenu, jsou v prodeji! Stejně jako campy a parkování!

Objednávat můžete na těchto stránkách!