Finská Folk-Metalová kapela KORPIKLAANI, které zbývají do vydání 11. studiového alba „Jylhä“, už jen 4 týdny, s potěšením představuje svým fanouškům další novou píseň. „Niemi“ je rychlá a chytlavá a připomíná více heavy minulost kapely. Je doprovázena videoklipem ve staromódním stylu, kde KORPIKLAANI předvádí přesně to, co umí nejlépe.

Frontman Jonne o „Niemi“: „Niemi byla jednou z prvních písní pro toto album. Po „Kulkiji“ jsem měl pocit, že další album by mohlo být nejrychlejší a nejvíc heavy v historii Korpiklaani.“

Význam „Niemi“ ("The Cape" česky „mys“): Bodomské jezero 1960, „Krvavé Letnice“. Čtyři mladíci, Irmeli Björklund, Anja Mäki, Seppo Boisman a Nils Gustafsson, byli při svém táboření terčem vraha. Jediným přeživším byl Nils Gustafsson, který byl těžce zraněn. Trojitá vražda na břehu jezera šokovala celé Finsko. V příběhu je vypravěč na louce poblíž jezera, kde tráví letní ráno, okolí ožívá a vypravěč uslyší volání „Pojď k mysu, staly se tu hrozné věci.“ Každý, kdo slyšel volání, rychle zamířil k mysu, místu vraždy. Příběh se nese ve stagnaci času a momentálních obrazů přírody. Vraždy u Bodomského jezera zůstávají nevyřešeny.

Šílená energie finského klanu KORPIKLAANI pohltí v létě i vás! V zámeckém areálu v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ, na festivalu ROCK CASTLE, který se koná ve dnech 19. – 21. 8. 2021! Máte se na co těšit!

Vstupenky na festival jsou k dostání na www.rockcastle.cz, www.mastersofrock.cz a www.pragokopncert.com

Podívejte se na video pro „Niemi“ zde: