Soupiska kapel nového letního rockového festivalu ROCK CASTLE, který se uskuteční v srpnu, přesně ve dnech 19. – 21. 8. 2021, v překrásném areálu zámeckých zahrad v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ se dnes rozrůstá o další, hned 3 zahraniční kapely!


NOTHNEGAL (Maledivy) - Až z dalekého ráje, souostroví Malediv, k nám doputuje tato zajímavá metalová kapela. Její hudební styl se od svého vzniku v roce 2006 postupně vyvíjel a zdokonaloval. NOTHNEGAL přešli od heavy metalu, přes industriální metal až po alternativní rock. Ve své tvorbě kapela prozkoumává globální témata, jako je oteplování planety, soustředěné kolem umělé inteligence. Jejich debutové album „Decadence“ (2012) vypráví příběh, který se odehrává v budoucím světě, který je pohlcován vodou, která je řízena umělou inteligencí. NOTHNEGAL byli oceněni národní cenou mládeže v kategorii múzických umění v domovské zemi.


RHEMORHA (Rus) – taky exotika, ale z trochu jiného soudku! Až z daleké Sibiře se k nám vrátí tito undergroundoví veteráni, kteří začínali jako mladá a neklidná metalcore banda. Možná so je někteří z vás pamatujete z festivalu MASTERS OF ROCK, kde hráli v roce 2010 a představovali zde své debutové album „I“! Kluci dopěli a jejich hudba se vyvinula do solidního groove metalu. Zahráli si mezitím třeba se SEPULTUROU, KOЯN či SCORPIONS. Po personální bouři se pak kapela na 3 roky odmlčela, aby se v roce 2018 znovuzrodila a vydala desku „Natural Born Groove“. Zralí hudebníci tak představili výbušnou směsici groovy riffů, hutných a hlubokých melodií s opravdovou rock-n-roll náladou. I tuto desku kapela představila na festivalu MASTERS OF ROCK. Rok 2020 byl pro kapelu stejně jako pro celý svět kritický. Po kompletní výměně sestavy je nyní RHEMORHA ve studiu, aby nahrála doposud své nejvíc heavy album v historii! Máme se na co těšit!  


NEVER OPEN DOORS (Rus) – druhá ruská kapela na festivalové soupisce – NEVER OPEN DOORS. Jejich metal má různé podoby od alternativního nu-metalu, přes groove metal a ani prvky metalcoru jim nejsou cizí. Nejsou to žádní začátečníci. Doma v Rusku si zahráli i se SCORPIONS či LIMB BIZKIT. Na kontě mají 3 alba, 2 EP a 4 singly a smělé plány. Už se nemohou dočkat, až se vám představí naživo na festivalu ROCK CASTLE!

Seznam potvrzených kapel festivalu ROCK CASTLE vypadá dobře, tak neváhejte a objednejte vstupenky za super zaváděcí cenu, platí už jen do konce roku!

Festivalové vstupenky jsou k dostání pouze na našich webech www.rockcastle.cz, www.mastersofrock.cz a www.pragokoncert.com