K 500. výročí jedné z nejstarších vojenských institucí na světě - švédské královské gardy – přichází metaloví obři SABATON s novou epickou hymnou, aby oslavili toto výročí, a zároveň uspokojili přání tisíců fanoušků, a to znovu zpívat ve švédštině. Toto je první nová skladba, vydaná od alba „The Great War“, které okupovalo v roce 2019, 1. místo v žebříčcích hned v několika zemích! A to ještě nevíte, co mají tito mistři metalu v rukávu pro rok 2021!


Minulý týden vydali SABATON svůj nový singl „Livgardet“ na všech digitálních platformách a odhalili oficiální hudební video k písni.

Současně skupina oznámila nový singl „The Royal Guard“ a zahájila předobjednávky limitované vinylové edice singlu, který uzří světlo světa 9. dubna! Tento 12'' singl bude dodáván s krásně leptanými tisky z ušlechtilého zlata a s reliéfními uměleckými díly a obsahují jak anglickou verzi skladby „The Royal Guard“, tak švédskou verzi „Livgardet“. V přísně omezené edici vyjde i speciální vinyl, který bude obsahovat skutečný střelný prach!
Vinyl si předobjednejte >>ZDE<<

Připravte se tedy na oslavu 500 let starého dědictví a připravte se na rok plný nesčetných překvapení, nových lekcí z historie i hudebních i vizuálních vjemů od kapely, která neustále překonává sama sebe.


Tyto velkolepé oslavy SABATON zasáhnou i nás, v létě na festivalu ROCK CASTLE (19. – 21. 8. 2021, MORAVSKÝ KRUMLOV)! Připravte si uši, oči, hlasivky i játra!


Festivalové vstupenky jsou k dostání na www.rockcastle.cz, www.mastersofrock.cz  a www.pragokoncert.com

Video „Livgardet“ najdete tady: