Asi se to dalo čekat, situace na východ od nás stále není klidná…ruská kapela ARKONA se tedy z letošního ROCK CASTLE festivalu (18. – 20.8.2022, zámecký park MORAVSKÝ KRUMOLOV) omlouvá: „Hluboce litujeme celé současné situace, ale zkrátka nemůžeme hrát koncerty, dokud válka na Ukrajině stále pokračuje.“


Na jejich místo v programu se nově podařilo domluvit známé severské vikingy z Faerských ostrovů TÝR! Tito králové skandinávského progresivního folk metalu sklidili úspěch se svým albem „Hel“ (2019). Jde o rozmanité album, plné extrémů a instrumentálních pasáží a zpěvák a kytarista Heri Joensen k němu říká: „Skutečně cítím, že jsme si uvědomili vizi, kterou jsme si před všemi těmi lety vytyčili, a když album poslouchám, jsem spokojený se všemi aspekty: epičností, složitostí, melodiemi i harmoniemi. Miluji celou tu atmosféru.“  V březnu letošního roku vydali TÝR nové live album „A Night At Nordic House“, které na album „Hel“ navazuje. Album zachycuje vystoupení kapely v The Nordic House v Tórshavnu na Faerských ostrovech 8. února 2020 spolu se Symfonickým orchestrem.

Osvěžte se závanem ze severu a těšte se na další zajímavý hudební zážitek! Pro Heriho osobně to letos nebude cesta do neznáma. Na loňském 1. ročníku festivalu ROCK CASTLE zde vystoupil se svým bočním projektem SURMA, na kterém spolupracuje se svou českou přítelkyní Viktorií Surmovou.


ROCK CASTLE se koná ve dnech 18. – 20. 8. 2022 v příjemném zámeckém parku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ, buďte tam!


Festivalové vstupenky, za super cenu, platnou do konce května, můžete objednávat na těchto stránkách nebo v sítích Ticketportal, Ticketmaster či Plzeňská vstupenka.