Nový 3denní mezinárodní rock-metalový festival ROCK CASTLE v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ má za sebou svou velmi vydařenou premiéru. 2. ročník festivalu, ROCK CASTLE 2022, se uskuteční na stejném místě, tedy v překrásném zámeckém parku u nově rekonstruovaného zámku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ, ve dnech 18. – 20. 8. 2022 a dokonce už zná svého hlavního headlinera! Je jím světově proslulá metalová opera Tobiasse Sammeta AVANTASIA, která zde představí své „The Best Of Show“ a zahraje i zbrusu nové kousky!


Mezi další dosud potvrzené kapely (GUANO APES, SEPTICFLESH, ARKONA, KRISIUN, AMALGAMA, RHEMORHA, NEVER OPENED DOORS) se dnes řadí další skvělá, řecká power-metalová parta – FIREWIND!


Pokaždé, když FIREWIND za posledních 20 let vydali album, všichni už automaticky očekávali nejen brilantní výkon výjimečného kytaristy GUSE G (Ozzy Osbourne, Arch Enemy, Dream Evil), ale i skvělé dovednosti ostatních členů kapely. Fantastické riffy a sóla nadaných rukou kytaristy Guse, parádní vokály, to už je vše jaksi nedílnou součástí každé písně FIREWIND. V tomto ohledu se nic nezměnilo ani vydáním jejich aktuální desky „Firewind“ (2020). Kapela však prošla zásadními personálními změnami. Opustil ji druhý klíčový člen, kytarista a klávesák Bob Katsionis, a taky zpěvák Henning Basse. Svým charismatickým hlasem nyní zdokonaluje každou z nových deseti písní nový člen Herbie Langhans (mimo jiné Avantasia, Radiant, Seventh Avenue) a vlévá do nich expresivní a vskutku pozoruhodnou sílu. "S Herbiem mám pocit, že obnovujeme původního obsazení Firewind, protože jeho styl zpěvu se velmi podobá Stephenu Fredrickovi, našemu prvnímu zpěvákovi," komentuje Gus. "Jsem hrdý a šťastný, že díky Herbiemu můžeme pokračovat v tradici skvělých zpěváků Firewind. Naše nové album je vzrušující a módní kombinací hard rocku a power metalu. Tyto písně jsou svěží, tvrdé a melodické zároveň. Podle mého názoru zní deska přesně tak, jak by měla v našem žánru v roce 2020“ komentuje ji spokojeně Gus.


Na ROCK CASTLE 2022 nás s FIREWIND čeká svěží sprška dokonalých power-metalových písní! Buďte v prvních řadách, tam bude jejich dávka osvěžení nejsilnější!


Festivalové vstupenky, campy i parkování za super zaváděcí ceny, jsou v prodeji!


Objednávat můžete zatím pouze přes tyto stránky!