KORPIKLAANI s hrdostí oznamují, že jejich vlastní KORPIKLAANI VODKA získala v mezinárodní soutěži VODKA AWARDS cenu „World's Best Infused & Botanical Vodka“. Tuto vodku s příchutí smrku vyrábí společnost Pyynikin Distilling Company z Tampere, která už získala několik mezinárodních ocenění.
Lze s jistotou říci, že roky cestování po celém světě, během kterého kapela vypila značné množství vodky, se konečně vyplatilo a oni tak mohli poskytnout odborné znalosti k výrobě této oceněné vodky.


Jarkko to komentuje: „Měli jsme několik sezení se Samuli the Distiller, a prošli jsme mnoha různými verzemi vodky. Správné množství smrku bylo rozhodující pro získání té správné chuti.  Dokonce i drobné změny způsobily obrovský rozdíl ve finálním produktu. Jsme moc rádi, že porota ocenila stejné věci a skutečně pochopila a vzala v potaz i množství lásky a péče, které jsme této vodce při výrobě dali.“


„Když Korpiklaani navrhli výrobu vodky, nemohl jsem být více nadšený! Korpiklaani byli v moji oblíbenou kapelou už od mládí a stále je hodně poslouchám. Podle mého názoru je smrk jednou z nejvíce tradičních finských chutí a vůní, a také to velmi dobře zapadá do vzhledu Korpiklaani, takže už od začátku bylo jasné, co se do této vodky použije. Smrkové větvičky k destilaci jsme si šli sami nasbírat do lesa. Konečným výsledkem je vodka s příchutí smrku, která je tak svěží, jako les v láhvi.“ říká Samuli Peltonummi, hlavní lihovarník společnosti Pyynikin Distilling Company


Srpnové noci bývají chladné, a tak si kromě teplých ponožek a punčocháčů na festivalu ROCK CASTLE v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ (19. – 21. 8. 2021) určitě dáte na zahřátí i pořádného panáka pravé finské smrkové vodky a užijete si tak ještě o něco více KORPIKLAANI a jejich live show!


Festivalové vstupenky jsou k dostání na těchto stránkách.