Dámská kapela LORETTA vznikla už v roce 1989. V roce 1991 vydala LP, z něhož se téměř všechny písně objevily v klipech na obrazovkách ČT. Na desce, která vyšla remasterovaná a s bonusy v roce 2015 na CD, spolupracovalo i pár hvězdných hostů. „Prokletí hříchů“ nazpívali se zpěvačkou kapely, Dariou Hrubou i Kamil Střihavka a kytarista skupiny Futurum Emil Kopřiva. U písní „Stíny v ulicích“ a „Prokletí hříchů“ vypomohl také frontman Kabátů Pepa Vojtek. Holky se pódií a živého vystupování opravdu nebojí, naopak, dokážou si své koncerty maximálně vychutnat a rozhodně to nejsou žádné začátečnice. Zahrály si na jednom pódiu např. s kapelami jako Arakain, Törr či Kabát. Jejich melodický metal je vždy příjemným osvěžením a není divu, že comeback kapely v létě 2015, po více než 20 letech, vzbudil mezi příznivci tvrdší muziky velký ohlas. Zajímavostí je, že kapela dnes hraje v téměř stejném složení, jako v dobách své největší slávy. Tyto veselé a energické holky prostě jen dokazují, že “Na bigbeat není člověk nikdy starej! Natož ženský!”


Česká, čistě ženská metalová energie obohatí program letošního 2. ročníku mezinárodního rock-metalového festivalu ROCK CASTLE, který se uskuteční ve dnech 18. – 20. 8. 2022 v zámeckém parku v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ! Buďte tam!


Festivalové vstupenky, platné do konce února, můžete objednávat na těchto stránkách nebo v sítích Ticketportal, Ticketmaster či Plzeňská Vstupenka.