...přepisuje historii novým albem!

Rakouská symphonic-powermetalová horda DRAGONY, založená v roce 2007, se po vydání tří studiových alb nyní, na zbrusu novém albu „Viribus Unitis“ (vyjde 15.1.2021) vrací ke kořenům rockové opery.  V návaznosti na koncepční přístup svého debutového alba „Legends“ odhaluje kapela na novém albu skutečnou historii své domovské země. Vrací se do doby, kdy Rakousku vládl císař Franz Joseph a jeho manželka, císařovna Sisi, ale zapomeňte na vše, co jste dosud slyšeli a četli!


Jako ochutnávku kapela vydala nové video k prvnímu singlu, otvíráku z nové desky „Gods Of War“, které připravuje půdu pro jejich nápaditý historický koncept alba.

DRAGONY o singlu: „První singl „Gods of War“ je také úvodní skladbou alba a připravuje půdu pro příběh, který má přijít: Píše se rok 1867 a rakouský císař Franz Joseph je donucen přijmout podmínky Rakouska, Maďarský kompromis poté, co utrpěl ztráty v rakousko-pruské válce v roce 1866, čímž účinně vytvořil dvojí monarchii, která se stala známou jako „k. & K. Monarchie“. V této situaci si klade otázku, zda má jeho říše vůbec budoucnost, nebo jen její slavnou minulost“. Na hudbě k této písni se podílel i Tommy Johansson ze SABATON & MAJESTICA se svým partnerem v SYMPHONY OF TRAGEDY Tomasem Svedinem, přičemž hlasové linky a texty složil náš zpěvák Siegfried. Hudebně je to tedy velmi „skandinávsky znějící“ skladba, která do ranku DRAGONY přidává další úroveň, a my se již velmi těšíme, až si tuto píseň zahrajeme naživo na budoucích koncertech!“


Tommy Johansson ze SABATON o „Gods of War“: „To, co DRAGONY udělali, tedy song „Gods of War“, je daleko nad rámec toho, co jsem očekával. Jak hrají a zpívají tuto píseň, je prostě skvělé! Je to tak silné a navíc se hned můžete přidat k refrénu. Jsem šťastný a poctěný, že jsem se mohl stát součástí DRAGONY. Ta píseň se skvěle hodí ke zbytku tohoto epického alba!“


Tak to vypadá, že nás na festivalu ROCK CASTLE čeká metalová lekce z dějepisu a bude bavit! Festival ROCK CASTLE se koná ve dnech 19. – 21. 8. 2021 v zámeckém areálu v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ!


Festivalové vstupenky za super zaváděcí cenu, platnou do konce roku, nebo do vyprodání limitované edice, jsou k dostání pouze na stránkách www.rockcastle.cz, www.mastersofrock.cz či www.pragokoncert.com.

Na video „Gods of War“ se mrkněte tady: