Jeden z nejznámějších kytaristů na světě, Alexi Laiho, zemřel. Hudebník, známý především jako frontman skupiny CHILDREN OF BODOM, zemřel minulý týden ve svém domě ve finských Helsinkách. Laiho během posledních let trpěl dlouhodobými zdravotními problémy.


Alexi Laiho a bubeník Jaska Raatikainen založili CHILDREN OF BODOM v roce 1993 a tato skupina byla jednou z nejvíce mezinárodně uznávaných metalových kapel Finska až do jejich posledního rozloučkového koncertu v prosinci 2019. V loňském roce dal Alexi Laiho dohromady novou kapelu BODOM AFTER MIDNIGHT, se kterou nahrál tři písně a natočil jedno hudební video, které bude vydáno později.


Kromě CHILDREN OF BODOM byl Laiho známý také z WARMEN, SINERGY, KYLÄHULLUT and THE LOCAL BAND.


Tento nadaný kytarista, byl oceněn „Metal Hammer Golden Gods“ a několika dalšími mezinárodními cenami, byl také hlavní a vedoucí hvězdou stovek kytaristů na helsinském festivalu v roce 2015 v obřím koncertním díle „100 Guitars From Hel“, které složil.  


„Jsme zdrceni náhlým odchodem našeho drahého přítele a člena kapely. Slova nedokážou popsat tento šok a hluboký smutek, který cítíme,“ říkají Daniel Freyberg, Mitja Toivonen a Waltteri Väyrynen z Bodom After Midnight.


Talentovaný kytarista a hudebník si užíval svých rolí nevlastního otce, strýce a kmotra ve své rodině. Zejména v posledních letech přinesly důležité rodinné vazby vítanou rovnováhu do jeho života a aktivního hraní. Laiho si byl obzvláště blízký se svou starší sestrou, rodiči a dcerou své sestry. Jeho sestra říká:
„Všichni jsme naprosto šokováni a zdrceni. Žádáme o soukromí a porozumění v těchto těžkých dobách. Pohřeb mého malého bratra se bude konat v soukromí.“Alexi Laiho bude také velmi chybět jeho rodině v Austrálii.  


„Alexi byl nejlaskavější a nejúžasnější manžel a otec. Naše srdce jsou navěky zlomená,“ říká Kelli Wright-Laiho.


Za agenturu Pragokoncert v této těžké chvíli dodáváme jen „Odpočívej v pokoji, příteli.“