Rakouský symfonický power metalový úkaz DRAGONY nedávno oznámil vydání své nové desky „Viribus Unitis“, která vyjde už 15. ledna 2021 a která nás zavede zpět do doby, kdy Rakousku vládl císař Franz Joseph a jeho manželka, císařovna Sisi. Ale zapomeňte na všechno, co jste dosud slyšeli a četli! Podle DRAGONY a jejich nového opusu „Viribus Unitis“ se historie jejich domovské země dala úplně jiným směrem.
Poté, co vydali prvotřídní song „Gods Of War“, na kterém spolupracovali s Tommy Johanssonem (SABATON) a Tomasem Svedinem (SYMPHONY OF TRAGEDY), vydala nyní tato šestičlenná banda kolem bývalého zpěváka VISIONS OF ATLANTIS Siegfrieda Samera, novou hymnu. Druhý singl s názvem „Golden Dawn“. Vídeň se rozpadá a hoří, zuří první světová válka. Královna Sisi se díky úsilí arcivévody Rudolfa, který je blízko šílenství a na hranici odevzdání se temným silám, vrací ze světa mrtvých. A nevrátila se sama! Poháněné starou magií ze zemí za závojem, dorazily legie zatracených.


Zpěvák Siegfried Samer o „Golden Dawn“: "Tato píseň pojednává o tom, jak si arcivévoda Rudolf pohrává s temnou magií, když se ponoří hluboko do rituálů a učení Ars Goetia ve snaze přivést svou matku, císařovnu Elisabeth, zpět z mrtvých. Je samozřejmé, že něco takového je prostě strašně špatně a Elisabeth je vzkříšena, posedlá démonem, jako nemrtvá císařovna zatracených, přivádí armádu nemrtvých a vede ji do boje proti celému lidstvu. Hudebně je to klasická skladba DRAGONY s velkým, chytlavým sborem a symfonickými pasážemi, které jsou podporovány orchestrem, a tvoří tak zajímavý kontrast k přímému Power Metalu prvního singlu alba „Gods of War“.


Na festivalu ROCK CASTLE, 19. – 21. 8. 2021 v MORAVSKÉM KRUMLOVĚ se tedy rozhodně máme na co těšit, bude to démonicky zajímavé!

Festivalové vstupenky za zaváděcí cenu, platnou do konce roku, nebo do vyprodání zaváděcí emise vstupenek jsou k dostání zatím jen na našich webech: www.rockcastle,cz, www.mastersofrock.cz či www.pragokoncert.com!

Připojte se k DRAGONY v tomto vzrušujícím historickém dobrodružství a podívejte se na lyric video pro „Golden Dawn“ tady: